_pesimist_
_pesimist_ (üye)
İstanbul / Amatör

S/b'da Enstantene Ve Iso Ayarı

merhabalar ben Canon PowerShot S5 IS makinasına sahibim.Gündüz manuel modda s/b çekimlerde (özellikle güneş almayan ara sokaklarda)yüksek enstantane kullanmak istiorum(1/1500) gb. fakat ekran karanlık oluyor bu sefer ISO yu yükseltiorum(800-1600)gb. bu seferde kum taneleri oluyor ekranımda ne yapabilirim.yardımcı olabilirseniz sevinirim.çünkü fotolarım bi hayli kötü çıkıyor bu yüzden en güzel kareler sizin olsun)

Tarih: 23 Nisan 2008, 23:56 - İp: 78.***.**6.185
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Ya, makinenizin LCD'sinin parlaklık ayarı normalden yüksek, ya da bilgisayarınızın monitörünün parlaklık ayarı normalden düşük olabilir

İlk olarak monitörünüzün ayarını kontrol edin.

http://www.fotokritik.com/kalibrasyon.php

Tarih: 26 Nisan 2008, 16:05 - İp: 78.***.**5.91
gulsss
gulsss (üye)
Yurtdışı / Amatör

cok tesekkur ederim ..LCD ekraninin ayrlariyla oynayabilecegimizi bilmiyordum, bu vesileyle onuda duymus oldum.. once monitor ayarina bakiyim evet..

Tarih: 26 Nisan 2008, 16:59 - İp: 62.***.**7.46
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

çektiğiniz fotoğraf makinenizde normal gözüküyor ve pc de karanlık çıkıyorsa muhtemelen bilgisayarınızın iyi bir kalibrasyon ayarına ihtiyacı var bence. bilgisayarınızın ekranının ışık ve kontrast ayarlarını kontrol edin derim.

bu kalibrasyon işinden pek anlamadığım için yardımcı olamıycam ama sitede bilen biri vardır mutlaka.

Tarih: 28 Nisan 2008, 09:07 - İp: 88.***.**8.148
_pesimist_
_pesimist_ (üye)
İstanbul / Amatör

bi dakka ya burada soruyu ben sormuştum... daha fazla cevap beklerken başkası benm sayfamda soru sormuş nasıl iş bu soru sormak istiyorsanız kendinizi başka bi sayfa açın.....

Tarih: 6 Mayıs 2008, 01:11 - İp: 88.***.**2.121
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Pesimist niye kızıyorsu senin sorunada cevap verilmiş işte

Tarih: 6 Mayıs 2008, 12:35 - İp: 81.***.**6.131
_pesimist_
_pesimist_ (üye)
İstanbul / Amatör

uygun bişimi peki bu..

Tarih: 6 Mayıs 2008, 13:31 - İp: 78.***.**2.40
chiris
chiris (üye)
İstanbul / Amatör

eger forumda sorulan soruya cevap verılmısse yanıt bulmussa .. baska bırının soru sorması gayet normal.. bunun ıcın tekrar bır forum sayfası acarak kalabalık yapmak ıstememıstır belkı arkadas bunda tepkı verıcek bısey yok.. her forumda olur bu tur seyler tabıkıde normaldır

Tarih: 6 Mayıs 2008, 21:04 - İp: 88.***.**2.186