crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Yabancı Online Alışveriş Siteleri

Herkese Selam,
Bir süredir içinde bulunduğum kararsızlıktan sonra D70 almaya karar verdim. Ama bildiğiniz gibi güzel ülkemizde elektronik oyuncaklar biraz! pahalı. Şimdi arkadaşlar sizden ricam bildiğiniz veya daha önceden alışveriş yaptığınız yabancı siteleri yazabilir misiniz? Özellikle ingiltere. Çünkü orada bir tanıdığım var. Ayrıca bir şey sormak istiyorum. Bu siteler kargo için bir ücret talep ediyorlar mı? Yani adamlardan milyarlık alışveriş yapıyoruz, ücretsiz kargoyu istemek hakkımız bence. Mesela Amazon veya ebay amerika'dan kargoyu ingiltere'ye ücretsiz getirirler mi? Neyse bir de bu tür sitelerde uluslararası faiz geçerli mi? Yani sitenin belirlediği ücretten fazlasının alınması sözkonusu mu?
Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar bizi bilgilendirirse çok memnun olurum.
Teşekkürler.

Tarih: 30 Kasım 2004, 12:11 - İp: yok
jamako
jamako (üye)
İstanbul / Amatör

ikinci ellere gümrük almıyorlar..ben ebay dan gettirtim..eğer sıfır makinaysa işin zor ama sana gelecek olan paketin içine tamir edilmiştir 20 dolarlık bir fatura koydurta bilirsen gümrükte problem çıkmıyor...sadece 1.200.000 makbuz parası ödüyorsun..bu sitede faiz yok..sadece senden yollama parası alıyorlar..UPS .sistemle iste biraz pahalıdır ama gümrüğe takılmadanda gelebiliyor..bu konuda başka soracakların olursa bana mail [email protected]

Tarih: 30 Kasım 2004, 15:52 - İp: yok
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

şu mehşur ebay bizim gittigidiyor.comu satın almıştı.. ebaydan direk alış veriş kapımız açılmadı mıki

Tarih: 10 Ağustos 2007, 10:52 - İp: 88.***.**3.124
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Yoksa Açıldımı..

İstanbulda olupda posta ile us den mal getirmek makul değil (bence).. 2004 dede durum öyleydi, şimdide öyle..

Tarih: 10 Ağustos 2007, 18:07 - İp: 85.***.**7.206
  • 1