makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Otel Fotoğrafçılığı ?

sitede keşif turu yaparken ilanlar bölümüne rastladım. bazı oteller fotoğrafçı arıyor. bu işi yapan varmı ?
orda tam olarak istenen nedir ?
otelin içinde otele ait bir fot.stütyosumu oluyor ?

Tarih: 21 Mayıs 2008, 00:44 - İp: 78.***.**2.165
kenan3507
kenan3507 (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Arkadaşlar bu iş böyle sandığınız gibi basit yada çocuk oyuncağı değil otelde tatil yapmakmış açık büfeye girmekmiş bilmemne herşey göründüğü kadar basit değil otelde stüdyo olayı da yok. Otelin fotoraf bölümünü bi şirket üstlenir fotorafçı olmak isteyen kişinin profesyonelse en az nikon d300 kamerası da olması gerekir bunun photoshopçusu baskıcısı bilmemnesi çok karışık iş. Yani bi hevesle yapılabilecek bi iş değil herkezin harcı da değil yemek mevzusuna gelince personel yemekhanesinden kuru fasülye pilava mahkumsun sabah 9 dan gece 12 ye kadar çalışmak zorundasın. Denize belki ama havuza girmen imkansın. Neden derseniz ensenizde dolaşan bi yığın müdür var otelde sivil dolaşmak yasak bayanlarla ilişki kurmak yasak. Recep ivedik te izlenildiği gibi müşterilere bi fotorafınızı çekeyim diyip çekme olayı yok. Bunun termini var innfosu var satışı var. Çoğu otel bu işi proffesyonel yapıyo artık bi ailenin yada çiftin en az ve en az 100 fotoğrafı oluyo yani en az 100 fotoğraf çekiliyo. Ve ertesi güne kadar photoshopların bitmesi gerekiyo. Hadi çık işin içinden. Ben kendim bu işi yapıyorum ve otel foto timi olarak 7 kişiyiz. Yani sizin anlıcağınız bu işten para kazanmak ekmek yemek isteyen adamın ya perfect yabancı dili olacak en az üç dil yada çocukluğundan bu işe başlayacak. Saygılarımla

Tarih: 8 Nisan 2012, 01:22 - İp: 88.***.**4.123
kenan3507
kenan3507 (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Arkadaşlar bu iş böyle sandığınız gibi basit yada çocuk oyuncağı değil otelde tatil yapmakmış açık büfeye girmekmiş bilmemne herşey göründüğü kadar basit değil otelde stüdyo olayı da yok. Otelin fotoraf bölümünü bi şirket üstlenir fotorafçı olmak isteyen kişinin profesyonelse en az nikon d300 kamerası da olması gerekir bunun photoshopçusu baskıcısı bilmemnesi çok karışık iş. Yani bi hevesle yapılabilecek bi iş değil herkezin harcı da değil yemek mevzusuna gelince personel yemekhanesinden kuru fasülye pilava mahkumsun sabah 9 dan gece 12 ye kadar çalışmak zorundasın. Denize belki ama havuza girmen imkansın. Neden derseniz ensenizde dolaşan bi yığın müdür var otelde sivil dolaşmak yasak bayanlarla ilişki kurmak yasak. Recep ivedik te izlenildiği gibi müşterilere bi fotorafınızı çekeyim diyip çekme olayı yok. Bunun termini var innfosu var satışı var. Çoğu otel bu işi proffesyonel yapıyo artık bi ailenin yada çiftin en az ve en az 100 fotoğrafı oluyo yani en az 100 fotoğraf çekiliyo. Ve ertesi güne kadar photoshopların bitmesi gerekiyo. Hadi çık işin içinden. Ben kendim bu işi yapıyorum ve otel foto timi olarak 7 kişiyiz. Yani sizin anlıcağınız bu işten para kazanmak ekmek yemek isteyen adamın ya perfect yabancı dili olacak en az üç dil yada çocukluğundan bu işe başlayacak. Saygılarımla

Tarih: 8 Nisan 2012, 01:23 - İp: 88.***.**4.123
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

Otel Fotografciligi bundan 10 yil öncesine kadar oldukca karli bir is oldugunu bu isi 18 sene yapmis biri olarak söyleyebilirim. Benim basladigim dönemlerde bu isi yapanlar oldukca azdi. Otel yönetimleri bu isi cok ciddiye almiyordu cünkü getirisi oldukca az gereksiz bi is olarak görüyorlardi. Basladigim senelerde ( 1992 ) 500-600 kisilik birinci sinif bir tatil köyünü sezonluk 3-4 bin dolar`a kiralayabiliyordum. Gencligin verdigi heyecanida düsünürseniz güzel bi ortamda hem para kazanabiliniyor hemde bekarligin nimetlerinden yararlanabiliyordunuz) Ne olduysa bu piyasaya Take-photo yani Fuji nin girmesiyle ve yaklasik 100 yakin Otel`lere piyasanin cok üstünde kiralar ödemesiyle uyuyan yönetimleri uyandirmis olmalaridir. Bunlar benim sahsi görüslerimdir. Su anda Güney de 5 yildizli 1000-1200 yatakli bir Otel`i yillik 40 bin euro dan asagi tutmaniz mümkün degildir. Muhtemelen parayi pesin isteyeceklerdir. Yada yarisini pesin kalan yarisini en gec Haziran ayina kadar ödemenizi isteyeceklerdir. Teminat karsiliginda tabiki.! Ben artik yurtdisinda yasiyorum. Bu isleri birakali 5-6 sene olmustur. Yapilmaz bir is demiyorum fakat yapacaksaniz kesinlikle devamliligi olacak bi yönetimle el sikismaniz ve kirada ciddi indirimler yaptirmaniz olucaktir. Bu isin maddi boyutu birde ekip ve kaliteyi verebilmektir. Riski yüksek kazanci celiskili bi sektör haline gelmistir. Allah herkesin yardimcisi olsun......

Tarih: 8 Nisan 2012, 14:28 - İp: 178.***.**2.156
fotoasya
fotoasya (üye)
Samsun / Haber Fotoğrafçısı

otellerde fotoğrafçılık işlerini o sektörde iş yapan stüdyolar belli bir ücret krşılığında sezonluk alırlar. sizde orada belli bir yüzdeyle yüzde 15 ile 20 arasında fotoğraf çekimi yaıyorsunuz. gelen turistleri çekiyorsunuz. özel çekimler günbatım falan. eğer iyi bir otelde iş bulursanız keyfini çıkarırsınız maddi yönden.

Tarih: 9 Mayıs 2013, 18:22 - İp: 85.***.**8.58