mmdpt
mmdpt (üye)
İstanbul / Meraklı

Tripod İçin Önerileriniz

Herkese merhaba. gece çekimlerinde uzun pozlamaya ihtiyaç duyuyorum ve ellede bu pek mümkün olmuyor. Bundan dolayı bütçeme göre bir tripod arıyorum ve bu konuda hiçbir bilgim yok biraz baktım ama kimisi aynı ürünlere iyi kimisi kötü demiş. Bütçem 150 tl. Siz neler önerebilirsiniz. Bu fiyata alabileceğim en kaliteli tripod hangisi olabilir. Not: Hayyam Pasajı'ndan alacağım. Herkese şimdiden yardımları için teşekkürler.

#mmdpt' tarafından 21.04.2010 00:59:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Nisan 2010, 00:48 - İp: 88.***.**3.201
drego
drego (üye)
Kocaeli / Amatör

en iyi tripod taşıyabileceğiniz tripod tur. hafif ama makine+lensinizi taşıyabilecek sağlamlıkta olanı tercih edin. bazı tirpodlar kafa ayrı olarak satılmaktadır. bunlara bütçeniz yetmeyecektir. ben stitz diye bir markanın CV-300D modelini kullanıyorum. handycam için almıştım ama faotoğraf makinem de beni neden bu uyduruk zımbırtıya bağladın demiyor. uyduruk diyorum çünkü video kamera için dizayn edilmiş olduğundan hızlı ve kullanışlı bir alet değil fotoğraf için. biraz araştırmayla kendinize göre bir tane bulacağınızdan eminim. daha iyisi Hayyam ı birkaç kez ziyaret etmektir. selamlar...

Tarih: 21 Nisan 2010, 11:36 - İp: 94.***.**1.99
mmdpt
mmdpt (üye)
İstanbul / Meraklı

yorumunuz için teşekkürler drego

Tarih: 21 Nisan 2010, 12:16 - İp: 78.***.**2.175
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba, Benro'nun aluminyum evsaflı uygun fiyatlı ürünleri var. Kafa olarak ta B-1 toplu oynar kafayı seçerseniz, hızlı olarak kameranızı yönlendirebilirsiniz.

Benro Tripod Test

Yukarıda bascek sitesindeki testini görebilirsiniz. Boyutları küçük olanların fiyatları biraz daha ucuz oluyor. Kararınızı vermeden önce linkteki Thom Hogan'ın yorumlarını,

ya da
benim nacizane tavsiyelerimi

okumanızı rica ederim. Ucuz ürün aldığınızda bunun daha iyisini ileride almak isteyeceksiniz..
Saygılar..

#malkocy' tarafından 08.08.2010 09:46:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Nisan 2010, 18:48 - İp: 124.***.**7.118
fotonevzat
fotonevzat (üye)
Uşak / Firma

polat fotoğrafcılığın sattığı unamat lar var tavsiye ederim

Tarih: 26 Nisan 2010, 09:19 - İp: 88.***.**8.167
06atabey
06atabey (üye)
Ankara / Amatör

06atabey
Benim önerim makinızla birlikte tripod alacağınız yere gidin ve makinanızı tripod üzerine takarak en güvenli tutana ve makine üzerindeyken aşağı ve yukarı manevelasının rahar çalışanı deneyerek alırsanız yanılma payınız az olur. En azından içiniz rahat olur. Güzel kareler yakalama şansınız bol olsun.

Tarih: 25 Mayıs 2010, 14:30 - İp: 88.***.**0.2
  • 1